Copenhagen Games CS:GO Female – podsumowanie

Damskie starcia Counter Strike Global Offensive w Kopenhadze możemy oglądać od 2014 roku. Przypomnijmy sobie w dużym skrócie, które drużyny zabłysnęły na scenie w Danii.

Kopenhagen Games w pigułce

W pierwszej edycji tego turnieju (16-20.04.2014) wystąpiło 11 damskich drużyn. Na podium oglądaliśmy Bad Monkey Gaming, natomiast pozostałe nagrodzone miejsca zajęły: Team Imaginary Gaming, Team Alternate oraz Team LDLC.

Place $ USD €  EUR Team
 1st $5,111.56 € 3,700  Bad Monkey Gaming
 2nd $2,348.55 € 1,700  Imaginary Gaming Female
 3rd-4th $1,105.20 € 800  Team ALTERNATE Female
 Team LDLC.com Female

Druga odsłona Copenhagen Games z udziałem kobiet odbyła się w dniach 3-4.04.2015 r.  W zmaganiach grupowych wzięło udział 12 teamów.  Na pierwsze miejsce zajęły dziewczyny z Team Karma.

Place $ USD €  EUR Team
 1st $3,621.75 € 3,300  Team Karma
 2nd $1,865.75 € 1,700  UBINITED
 3rd $1,097.50 € 1,000  3DMAX Female
 4th $768.25 € 700  Bad Monkey Gaming

Rok 2016 był prawdziwym przebudzeniem dziewcząt z Europy. W potyczkach o główną nagrodę stanęło 18 teamów, a w nich miał swój debiut polski Alsen Team Female.
Polki wyszły z grupy z wynikiem 2:1, wygrywając w starciach z Wyvern Ladies,  nKnown i przegrywając starcie grupowe z Team Karma. 

Pierwsze starcie w playoff’ach polki stoczyły na Team YP.  Mimo dzielnej walki naszych rodaczek, do dalszych rozgrywek awansowały ich przeciwniczki z wynikiem 2:1.

Główną nagrodę tej edycji turnieju zgarnął Team Secret,  natomiast pozostałe nagrodzone miejsca przypadły CLG, Exertus eSports i Millenium Ladies.Podsumowanie Samsung CS:GO Ladies 2017

Ostatnie świąteczne dni upłynęły nam pod znakiem duńskiego turnieju z udziałem Polek. Przypomnijmy, że tegoroczne rozgrywki odbyły się w dniach 13-15 kwietnia. W potyczkach wzięło udział 28 drużyn, podzielonych na 8 grup. 

Skład Alsen Team zaprezentował się ze znacznymi zmianami.  Do Julii “bullet girl” Kurzyńskiej  i Anety “fantasia” Koper  dołączyły nowe zawodniczki  Martyna “iXoRia Stróżyńska, Małgorzata “goś Czernecka znane z Genesis oraz Karolina “Caroline Maj, która do niedawna występowała w barwach Unicorns Female.

Pierwsze dwa dni spotkania były przeznaczone na  rozgrywki grupowe. Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem, ponieważ liczne problemy techniczne skutecznie utrudniały realizacje zaplanowanych starć.
Dziewczyny z Alsen podjęły pierwsze przeciwniczki po niemal 5 godzinach opóźnieniach.  Mecz przeciw  Main Street Esport Female  Panie Alsen zdominowały wynikiem 16:2. W drugim starciu Alsen Team Female podjęły wyzwanie na Team Secret. Spotkanie zakończyło się wynikiem 16:3 na rzecz przeciwniczek. Ostatni mecz w grupie Polki miały rozegrać przeciw Main Street Esport, jednak te nie stawiły się na spotkaniu oddając W/O. Dzięki temu nasze rodaczki awansowały do następnego etapu.

Do fazy playoff po potyczkach grupowych zakwalifikowało się 16 drużyn. Pierwszymi rywalkami Polek w tym etapie okazały się być dziewczyny z Vexed Gaming. Spotkanie w trybie BO3 zakończyło się wynikiem 16:10 (mirage) i 16:12 (overpass) na korzyść z Vexed Gaming. Tym samym Polki odparły z dalszych rozgrywek i walki o główną nagrodę.

Zapraszamy do obejrzenia video-relacji z wyjazdu dziewczyn na kanale PRAWUs’a.Dziewczyny z Team Secret znów najlepsze

Team Secret w pierwszej fazie playoff trafił na MASY (Make A Sandwich Yourself). Mecze na cobblestone i train’ie okazały się korzystne dla zAAz i jej koleżanek, które dzięki zwycięstwu awansowały do ćwierćfinałów z wynikiem 2:0 (16:2 na Cobblestone oraz 16:11 na Train).
Faworytkom turnieju na drodze do zwycięstwa  stanęły dziewczęta z Team expert Female. Spotkania zakończyły się wynikiem 16:13 na Cache oraz 16:3 na Mirage dla Team Secret.
Półfinał rozegrany  na Red Reserve Female odbył się również bez większego oporu. Spotkanie zakończone wynikiem 2:0 (Train 16:6, Inferno 16:3). Tym samym zeszłoroczne zwyciężczynie dotarły do finału gdzie podjęły dobrze wszystkim znane London Conspiracy.
LC jako triumfatorki pierwszej i drugiej edycji Aphobia’s Cup jednak nie podołały i niemal bez walki oddały mecz na Nuke (16:1). Na drugiej mapie Inferno pojawiła się spora szansa na wygraną rosjanek. Po zaciętej walce z ostatecznym wynikiem 16:14 Panie z Team Secret stanęły podium całego turnieju, zgarniając główną wygraną.

 Pozostałe nagrodzone miejsca przypadły London Conspiracy, Red Reserve oraz Team Dignitas.

Related posts