Mistrzostwa Polski Kobiet – organizator, sponsorzy, nagrody

Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Kobiet odbędą się za nieco ponad tydzień. Przypomnijmy, że wystartują w nich 4 drużyny, które powalczą o ostatni slot w turnieju. Będą to: Team Female Hydra, Tajna Organizacja, 31337esports.female oraz Team Phoenix, o których już pisaliśmy tutaj. Z kolei trzy pierwsze sloty otrzymały dziewczyny z Unicorns Female, Alsen Team Female oraz E-Blue Angels.


Pewnie wielu z Was zastanawiało się kto stoi za tak odważnym przedsięwzięciem. Nie będziemy Was trzymać dłużej w niepewności. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia Mistrzostw Polski Kobiet jest Leszek “MED” Bagnucki, dobrze wszystkim znany 23 letni student Games Technology na University of the West of England. W wolnym czasie streamer G2esports academy i komentator CS:GO. Z Counter Strike związany jest od 2007 roku. Wystąpił również jako organizator kilku lanów i turniejów online. Jak sam przyznaje, komentatorem został w celu urozmaicenia rozgrywek, których był współorganizatorem 2 lata temu. Z kobiecą sceną związany jest od roku. O swojej motywacji do wspierania i promowania kobiet w esporcie opowiedział nam na początku współpracy nad Mistrzostwami.

Poznajcie MED’a bliżej:

Nie da się ukryć, że e-sport to dyscyplina zdominowana przez mężczyzn. Mimo to od wielu lat znajdują się przedstawicielki płci pięknej, które dzielnie rzucają panom rękawice w CS:GO i nie tylko. To właśnie one, niespełna rok temu przyciągnęły moją uwagę. Z czasem zostałem komentatorem serii turniejów ESL Female Open. Pełniąc tę rolę bardzo chętnie przedstawiałem potyczki Polek, które cztery razy do roku mogą spróbować swoich sił w turnieju i zmierzyć się z innymi damskimi drużynami z całego świata.
Smutnym faktem była zawsze dla mnie ilość polskich drużyn. Mimo, że grających w CS:GO Pań jest bardzo dużo, to jednak polskie składy przez długi czas można było zliczyć na palcach jednej reki. Od momentu, kiedy trochę mocniej się zaangażowałem, to moją misją stało się promowanie i popularyzacja damskiego e-sportu w Polsce.
Moja idea meczy pokazowych z nagrodami przeobraziła się w zamysł zamkniętego turnieju, do którego zaproszenie otrzymałyby polskie damskie zespoły. Podczas konsultacji zostałem uświadomiony, ze jeśli turniej ma wyłonić najlepsza kobieca drużynę w Polsce, to dlaczego by nie zwiększyć prestiżu i rangi wydarzenia tworząc oficjalne mistrzostwa polski kobiet, tym samym przetrzeć szlaki i stać się swego rodzaju prekursorem profesjonalnych rozgrywek kobiet w naszym kraju.

Na dzień rozpoczęcia wiadomo było o trzech zespołach i miałem obawy co do znalezienia ostatniego zespołu, z równie profesjonalnym podejściem i zaangażowaniem. Cale szczęście ilość zgłoszeń przerosła moje oczekiwania i ostatnie miejsce ostatecznie zostanie wyłonione poprzez kwalifikacje.
Jestem niezmiernie szczęśliwy z pozytywnego odzewu przedsięwzięcia i przekonany, że wydarzenie okaże się ogromnym sukcesem. Mistrzostwa to dopiero początek.Przyszedł czas na uchylenie rąbka tajemnicy i przybliżenie Wam również puli nagród przewidzianych w Mistrzostwach. Łączna wartość wyniesie niemal 7 000 zł,  z czego 2 000 zł to nagroda pieniężna, a pozostałą kwotę stanowią nagrody rzeczowe oraz bonusy dla zwycięzców. Nagrodzone zostanie pierwsze i drugie miejsce.

Przedstawiamy oficjalnych sponsorów i partnerów wydarzenia.


Sponsorzy Mistrzostw Polski Kobiet:

Genesis
Med TV
Fortuna zakłady bukmacherskie
Off mode

Partnerzy technologiczni:

Srcds.pro
Allplay

Patronat medialny

Female-Gaming.pl

Mistrzostwa Polski Kobiet odbędą się w dwa pierwsze weekendy czerwca tj. 3, 4 i 10 czerwca odbędą się starcia wszystkich drużyn, natomiast finał zmagań nastąpi 11 czerwca br. Rozgrywki odbędą się w trybie BO3, co zapowiada sporo emocji i zaciętą walkę naszych dziewcząt.

Related posts