IEM Katowice 2017 – LoL Week zbliża się ku końcowi.

Intel Extreme Masters, czyli wszystkim nam znany IEM, w tym roku odwiedził serce Katowic po raz 5 z rzędu. Pierwszy tydzień (25-26.02.17) w Spodku przygotowany był głównie dla fanów najpopularniejszej gry na świecie – League of Legends. Female Gaming o IEMie 2017 – krótkie posumowanie. Zapraszam!

O finały na wielkiej spodkowej scenie z udziałem publiczności walczyło ze sobą już od środy 22.02 osiem drużyn:

  • H2K – Gaming 
  • M19  
  • Unicorns of Love
  • Flash Wolves 
  • Kongdoo Monster 
  • ROX Tirgers 
  • G2 Esports 
  • Hong Kong Esports 

GRUPA A

GRUPA B

ROX Tigers i H2K, którzy wyszli z grupy A  oraz Flash Wolves i G2 – zwycięzcy z grupy B, mimo licznych problemów technicznych, walczą dziś w play-offach o wejście do finału. Już wiadomo, że pierwszym finalistą będzie G2, który chwilę temu wygrał z ROX 2-1. Drugi finalista zostanie wkrótce wyłoniony. Female Gaming całym sercem kibicuje jedynemu Polakowi na IEMie – Jankosowi i jego drużynie H2K!

 

IEM to nie tylko rozgrywki w grach na światowym poziomie, ale także targi IEM Expo oraz konkurs cosplay, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie edycje eventu, a których nie zobaczyliśmy w tym roku.  Na stoiskach górowała obecność wystawców, których nie kojarzy się z grami czy e-sportem jak np. Gillette, a korytarze bez licznych cosplayerów wydawały się w tym roku puste, przez co event stracił swoją magię. Frekwencja fanów była również dużo mniejsza. Ogromne kolejki, z których znany był IEM zniknęły już po 12, dlatego wiele osób twierdzi, że kupowanie biletów nie było opłacalne.

Obydwa wydarzenia, których zabrakło w tygodniu LoLa, odbędą się w drugi tydzień IEMu (3-5 marca), podczas którego odbywać się będą rozgrywki w CS:GO oraz SC2.

Już dziś około 20 wielki finał IEM. W puli nagród 150,000 USD. Kto zwycięży? Dowiemy się już wkrótce!W wielkim finale IEM Katowice 2017 G2 Esports nie miało praktycznie nic do powiedzenia. Flash Wolves pewnie sięgnęło po mistrzostwo 11. sezonu już po dwóch grach na Summoner’s Rift.

Related posts