Podsumowanie lutego: League of Legends

Luty okazał się emocjonującym miesiące jeśli chodzi o turnieje ESL. Oprócz tradycyjnych cotygodniowych zmagań na serwerze EU-WEST, mieliśmy okazję zobaczyć specjalne rozgrywki zorganizowane z okazji walentynek, zarówno na EUW, jak i EUNE. Polacy zdecydowanie zdominowali obydwa konkursy.

Pierwszy tydzień zaczęliśmy od Ladies<3LoL #54. W turnieju wzięło udział jedynie 7 zespołów. Zwycięzcą okazała się hiszpańska drużyna  Wizards Club LoL, która najpierw wygrała z węgierskim teamem  WiSDOM eSports Burn Ladies, a następnie pokonała swoje rodaczki 21:10 z  myRevenge Sakuras. Dużym zaskoczeniem były zwyciężczynie poprzedniego turnieju –
 La Fleur, które nie poradziły sobie z Dunkami w pierwszej rundzie.

Female Gaming League of Legends Cups Ladies<3LoL #54 (EU-WEST)

W kolejnym tygodniu wystartowało już 8 drużyn. W rozgrywkach pojawiły się dziewczyny z
myRevenge Valkyries i zajęły pierwsze miejsce, wygrywając kolejno 2 mecze pod rząd. Pokonały bez najmniejszego problemu zwyciężczynie poprzednich dwóch turniejów ( Wizards Club LoL i  La Fleur). Pierwszy mecz nie został rozegrany, ponieważ jedna z zawodniczek
Euhm No Name nie grała na swoim koncie, co jest niezgodne z regulaminem rozgrywek, przez co jej team musiał oddać wygraną walkowerem.

Female Gaming League of Legends Cups Ladies<3LoL #55 (EU-WEST)

Trzeci turniej miesiąca (Ladies<3LoL #56) okazał się jeszcze bardziej zaskakujący. Zgłosiło się 11 drużyn, w tym 5 hiszpańskich. Pierwsze miejsce zajął team  ByeBye Kitty, który najpierw rozprawił się z Niemkami, a następnie po wyrównanym meczu pokonał  myRevenge Valkyries,  myRevenge Sakuras Pandas Female Gaming. Kolejny raz  La Fleur nie wygrało pierwszego meczu i odpadło z cupu zajmując 7 miejsce. Na 8 miejscu mogliśmy zobaczyć
myRevenge Valkyries, którym również nie poszło najlepiej w tym tygodniu. Jest to najgorsza pozycja zdobyta przez ten zespół do tej pory.

W turnieju można było oglądać kilka Polek. W  Tryhard Kitten inc grają obecnie MissBlair, Nindei i llinkis, a w portugalskim teamie  Grow uP Hunters można doszukać się itzZona Renifera (Cytrynowa zelka), Lena oraz LunaticSquirrel. Między tymi drużynami niestety nie doszło do meczu ze względu na zaistniałe nieporozumienie i brak komunikacji. Administratorzy po rozpatrzeniu sprawy zdecydowali, że to właśnie  Grow uP Hunters będą grać dalej. Dziewczynom udało się zająć 3 miejsce. Gratulujemy!

Female Gaming League of Legends Cups Ladies<3LoL #56 (EU-WEST)

W ostatnim turnieju lutego #57 wzięło udział również 11 zespołów. Tym razem team składający się z 3 Polek –  Tryhard Kitten inc dotarł do finału po prawie godzinnej walce z  myRevenge Valkyries. W finale dziewczyny zmierzyły się z drużyną  La Fleur i to właśnie liderki tabeli okazały się w tym meczu lepsze. Na ostatnim miejscu podium pojawiły się ponownie Hiszpanki z  ByeBye Kitty.

Female Gaming League of Legends Cups Ladies<3LoL #57 (EU-WEST)

Warto wspomnieć, że w ostatni weekend lutego odbył się turniej z serii Ladies<3LoL na serwerze North America. Był to pierwszy cup zorganizowany dla kobiet z tego regionu. Zgłosiły się niestety tylko 3 teamy, ale to dopiero pierwsze takie zawody i mamy nadzieję, że z czasem zwiększy się liczba uczestniczek.

Female Gaming League of Legends Cups Ladies<3LoL #1 (NA)

Z okazji walentynek administracja Ladies<3LoL zorganizowała 2 turnieje na serwerach EUW i EUNE. Zasady były proste – rozgrywki grane były w systemie 2on2, a zespół musiał składać się z dziewczyny i chłopaka lub dwóch dziewczyn. Oba turnieje zostały zdominowane przez Polaków. Na serwerze zachodnim wystartowało 8 par, w tym 2 polskie. Zwyciężył team  Walentynkowi Pogromcy, w skład którego wchodzili: LenaDiabloS.

Female Gaming League of Legends Cups Ladies<3LoL Valentines Day (EU-WEST)

Na wschodniej platformie turniej cieszył się znacznie większym powodzeniem, gdyż zgłosiło się aż 50 par. Najlepszą parą okazała się Sintraa i Arteemo grając jako team  Biedronka gaming. Na drugim miejscu stanęli Schiwa i Jacky liftlift, a trzecie miejsce wywalczyli Iskierka i Czaru. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Na sam koniec chętnie przedstawię Wam jak klasyfikuje się ranking żeńskich teamów.
Na serwerze północno-wschodnim zdecydowanie dominują polskie zespoły. Zdecydowana przewaga dla  Panda World Female. Niestety większość z uwzględnionych w tabeli zespołów już nie istnieje, a liczba turniejów jakie odbywają się na tym serwerze jest zbyt mała, by móc obiektywnie analizować wyniki podsumowania.

Za to na serwerze EUW klasyfikacja jest dość ciekawa. Na pierwszym miejscu  La Fleur, następnie  myRevenge Valkyries i  Wizards Club LoL. Na piątej i siódmej pozycji można zobaczyć 2 polskie teamy. Myślę, że to nie najgorsze pozycje, ale jednocześnie mam nadzieję, że niedługo zobaczymy Polki znacznie wyżej.

Luty był miesiącem pełnym emocji i turniejów. Niestety nie mieliśmy okazji zobaczyć polskich teamów w cotygodniowych rozgrywkach ESL, ale nic straconego, bowiem znamy już terminy kolejnych dwóch spotkań.

2 marca odbędzie się cup na serwerze West – Female Gaming League of Legends Cups Ladies<3LoL #58 (EU-WEST).

Natomiast 9 marca odbędzie się turniej na platformie EUNE, do którego wszystkie żeńskie teamy serdecznie zapraszamy. Po więcej informacji na temat tego cupa zapraszamy tutaj.

Related posts