Żeński LAN League of Legends, ESWC w Paryżu

W tym roku po raz drugi w historii Europy (pierwszym był zeszłoroczny DreamHack Bucharest), będzie miał miejsce żeński LAN o tematyce League of Legends na skalę międzynarodową. Rozgrywki odbędą się podczas ESWC (Electronic Sports World Cup) czyli tzw. mistrzostw świata w różnych kategoriach rozgrywek elektronicznych. Jest to największe wydarzenie w branży multi-gamingowej, organizowane już od 12 lat i jednoczące ludzi różnych narodowości, których łączy wspólna pasja – esport.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 2830 października 2015r, we Francji, w Paryżu. Zgłoszenia można było nadsyłać już pod koniec lipca bieżącego roku. Główna pula nagród do zgarnięcia wynosi: 25,000 USD. Należy jednak przypomnieć, że jest to pierwsza edycja takiego wydarzenia. Spośród wielu otrzymanych zgłoszeń wyłoniono 8 drużyn, które będą miały szanse wykazać się po raz pierwszy na szerszej scenie female. Są to:


Poprosiłyśmy Angelikę Noblessed Nielsen kapitankę drużyny “Bx3″o podzielenie się wrażeniami dotyczącymi nadchodzącego eventu.

Co jest waszą motywacją na zbliżający się LAN w Paryżu?

Cieszymy się, że możemy nie tylko rywalizować, ale także reprezentować naszą organizację BX3, bo naprawdę rzadko zdarza się by ktoś podjął się utworzenia drużyny żeńskiej i wspierał ją finansowo nawet w rozgrywkach offline. Jesteśmy szczęśliwe mogąc być częścią ich społeczności.

Czy czujecie, że Wasze marzenia właśnie się spełniają?

Naszym marzeniem od początku było konkurowanie na rozgrywkach offline, a także stworzenie spójnego i pracowitego zespołu. Mogłabym powiedzieć, że ono się spełnia.
Prywatnym marzeniem naszej drużyny jest spotkanie się w realnym życiu, a to spełni się na u ESWC w Paryżu.

Jeśli chodzi o przeciwniczki, jesteście przygotowane by z nimi walczyć?

Do tej pory skupiałyśmy się wyłącznie na poprawie własnej gry i myślę, że przeciwne drużyny wciąż mają wiele wątpliwości co do swojego stylu gry i kompozycji, więc musimy poczekać trochę dłużej nim zorientujemy się na co musimy być gotowe.

 

Wyłoniono już grupy, z których wyłonione zostaną najlepsze dryżny: »click«
Tak więc życzymy wszystkim uczestniczkom cierpliwości i powodzenia!
Miejmy nadzieję, że za rok nastąpi kolejna edycja LAN’u, więc nie traćcie czasu dziewczyny! Nawet jeśli nie udało Wam się dostać teraz, nie wszystko jeszcze stracone, zawsze można spróbować za rok, z nowymi nadziejami i większym doświadczeniem.

 


Wyniki poznaliśmy już 30 października.
Było to naprawdę dobre starcie, ale i bardzo stresujące.
Zwyciężczyniami została drużyna unKnight Ladies! Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno: GG Call Nashor (które weszły na miejsce Wizzards) oraz Bx3.
Gorąco gratulujemy i mamy nadzieję, że zachęci to w przyszłości do tworzenia kolejnych eventów z udziałem sceny żeńskiej w Leauge of Legends.
Lol_women

Related posts